NIE WYPRÓŻNIASZ SIĘ DOSTATECZNIE?

TO NIE TWOJA WINA,OSIĄGNIJ NATURALNĄ POZYCJĘ KUCZNĄ PRZY ZASTOSOWANIU SQUATTY POTTY


Bez względu na to czy jesteś już zwolennikiem pozycji kucznej lub natknąłeś się na tą stronę po raz pierwszy, tu znajdziesz wprowadzenie do całej koncepcji dotyczącej prawidłowej pozycji podczas wydalania, a tym samym odpowiedź, że zastosowanie podnóżka toaletowego Squatty Potty® jest najbardziej wygodnym i skutecznym sposobem, aby poprawić swoją postawę w toalecie.

Pracownicy służby zdrowia wiedzą jakie korzyści daje POZYCJA KUCZNA PODCZAS WYPRÓŻNIANIA

Lekarze, instytuty zdrowia a także zwolennicy medycyny naturalnej od lat zwracają uwagę na zagrożenia, wynikające ze współczesnego kształtu WC.

Istnieją dowody na to, że łatwiejsze i pełniejsze wydalanie uzyskamy podnosząc stopy.

Nowoczesne toalety są wygodne, ale mają jedną zasadniczą wadę, wymagają od nas aby usiąść. Pomimo, że wypróżnianie się w pozycji siedzącej może być uznane za poprawne to jednak badania wykazują, że naturalną pozycją jest kucanie, ponieważ poprawia naszą zdolność do wydalania. Pełniejsze wydalanie może zmniejszyć wiele codziennych dolegliwości w tym wzdęcia, przeciążenia mięśni a przede wszystkim hemoroidy i zaparcia.


Zrozumieć problem

Znaczna część populacji z normalną częstotliwością wypróżnienia, ma trudności z opróżnieniem jelit w pełni. Główną przyczyną jest obturacyjny charakter kąta odbytowego i jego powiązanie z pozycją siedzącą przyjmowaną przy współczesnych toaletach.


NAPRAWIĆ PROBLEM

Wyrównanie kąta odbytu przy pozycji kucznej, umożliwia sprawne oczyszczenie jelit. Zapobiega to nadmiernemu napinaniu, które prowadzi do uszkodzenia okolic odbytu oraz okrężnicy i innych narządów. Nie ma dowodów, że regularne opróżnianie jelita o określonej porze każdego dnia znacząco przyczynia się do pełnego opróżniania odbytnicy. Naturalną postawą pozwalającą opróżnić jelita, w odpowiedzi na silne odruchy wydalania, jest rozluźnienie jelita i opróżnianie go, poprzez rozszerzenie zwieraczy.
Badania medyczne 


5 PROBLEMÓW Z POZYCJĄ SIEDZĄCĄ W  TOALECIE

 

1. Zaparcia

Narodowy Instytut Zdrowia (NIH) definiuje zaparcia jako mniej niż trzy wypróżnienia w ciągu siedmiu dni. Zgodnie z NIH około czterech milionów Amerykanów cierpi na zaparcia.

Jelita są głównym organem wydalania w organizmie ale wśród wielu współczesnych Amerykanów ten  organ  jest zagrożony, o czym świadczą wysokie wskaźniki osób cierpiących na zaparcia. Narodowy Instytut Zdrowia szacuje, że 4-10 milionów Amerykanów ma przewlekłe zaparcia (wypróżnienia rzadziej niż trzy razy w tygodniu), a aż 63 mln ludzi cierpi na okazjonalne i przejściowe zaparcia.

Squatty Potty® podnóżek toaletowy, pozwalaja na przyjęcie odpowiedniej postawy w toalecie a tym samym, zapobiega zaparciom w jeden z następujących sposobów:

W pozycji kucznej grawitacja wykonuje większość pracy. Ciężar tułowia i ucisk ud naturalnie zaciska okrężnicę. Delikatna presja ze strony membrany uzupełnia siłę grawitacji.
Pozycja kuczna, rozluźnia mięsień łonowo–guziczny, co pozwala na wyprostowanie kąta odbytniczego i jelit, aby całkowicie je opróżnić.
Pozycja ta unosi esicę, część jelit, aby odblokować “zagięcia” przy wejściu do odbytnicy. Te załamania pomagają również zapobiegać nietrzymaniu moczu, poprzez zdejmowanie ciśnienia i odciążenie mięśnia łonowo–guzicznego.
Okrężnica jest wyposażona w zawór wlotowy (zastawka krętniczo–kątnicza) oraz zawór wylotowy (mięsień łonowo–guziczny). Przykucanie równocześnie zamyka zawór na wlocie, w celu utrzymania czystości jelita cienkiego i otwiera się zawór wylotowy, aby umożliwić swobodne wydalenie. Przyjmowanie pozycji siedzącej, zaburza celowość obu zaworów, co utrudnia wydalanie i zabrudza jelito cienkie.


2. hemoroidy

Hemoroidy to trzy „poduszeczki” wypełnione krwią, leżące tuż za kanałem odbytu, czyli około 1-2 cm od brzegu odbytu. Kolumny hemoroidów ma każdy.
Nie u każdego człowieka natomiast hemoroidy chorują. W pozycji stojącej lub siedzącej zagięcie jelita grubego, zwane kątem odbytowo-odbytniczym, jest załamane, co zwiększa ciśnienie wznoszące w odbytnicy i utrzymuje stolec wewnątrz. Pozycja siedząca utrzymuje nas w „trybie wstrzemięźliwości”. Kąt odbytowo-odbytniczy można zniwelować przybierając pozycję kuczną. Dzięki temu nacisk na żyły obecne w hemoroidach jest mniejszy i nie dochodzi do ich powiększania się czy wypadania.

W wieku 50 lat około połowa dorosłych ma już do czynienia z dyskomfortem, swędzeniem, czy krwawieniem, które może sygnalizować obecność hemoroidów.
Żyły wokół odbytu mają tendencję do rozciągania się pod ciśnieniem i mogą wybrzuszać się lub brzęknąć. Obrzęknięte żyły wychodzą ze wzrostem ciśnienia w dolnej odbytnicy.

Hemoroidy MOŻNA wyleczyć bez nawrotu, kiedy przyjmowana jest postawa kuczna do wypróżnienia.


3. CHOROBA JELIT

Całkowite i regularne wypróżnienie pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji jelita grubego. Badania wskazują, że zaleganie kału w okrężnicy jest przyczyną chorób,
w tym raka jelita grubego. Nagromadzenie stolca w okrężnicy utrudnia naszemu organizmowi wchłonięcie wszystkich składników odżywczych i płynów z pożywienia, pozostawiając nas bez energii, którą moglibyśmy się cieszyć gdyby nasze jelita były zdrowe.


4. PROBLEM zakażenia dróg moczowych

Przepływ moczu jest zazwyczaj silniejszy i łatwiejszy gdy kobiety kucają podczas oddawania moczu. Pęcherz opróżnia się całkowicie, bardziej w pozycji kucznej niż siedzącej. Kucanie może pomóc zmniejszyć częstotliwość i intensywność zakażeń dróg moczowych.


5. problemy DNA MIEDNICY

Badanie Kaiser Permanente 2008 opublikowane w położnictwie i ginekologii, podaje, że jedna trzecia kobiet cierpi z jednego lub większej liczby zaburzeń dna miednicy. Ponadto, starzenie, otyłość i poród zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia tych problemów. Chociaż zaburzenia dna miednicy są częstsze u kobiet, mężczyźni również borykają się z podobnymi objawami. Ankieta Narodowego Badania Zdrowia i Żywienia donosi, że prawie jeden na pięciu mężczyzn w wieku od 60 lat i starszych doświadcza nietrzymania moczu.

Sieć więzadeł, mięśni i tkanki łącznej, dna miednicy działa jako “hamak” wspierając narządy miednicy, w tym pęcherza moczowego i odbytnicy – oraz u kobiet, macicy i pochwy. Zaburzenia dna miednicy, zwane także dysfunkcją dna miednicy, występuje zarówno u mężczyzn jak i kobiet, gdy mięśnie i nerwy w tym rejonie zostają uszkodzone lub osłabione, powodując opadanie narządów miednicy, co może prowadzić do wystąpienia objawów takich jak zaparcia i niemożność utrzymania zarówno stolca,  jak i moczu.

“Większość zaburzeń dna miednicy związanych jest  z deewolucją naszej normalnej biologii ewolucyjnej”, powiedział dr Jack Kruse, trener optymalnego zdrowia i neurochirurg z Nashville TN, specjalizujący się w leczeniu przewlekłego bólu szyi i pleców. “Poprzez korygowanie naszej postawy w toalecie, podnóżek toaletowy Squatty Potty® może być ogromnie pomocny dla osób cierpiących z powodu tych problemów zdrowotnych. Podnóżek Squatty Potty® jest nie tylko estetyczny, ale również sprawia, że zwiększa się nasza świadomość dotycząca prawidłowego wydalania. “

SQUATTY potty® jest prostym  rozwiązaniem

Wszystkich wspomnianych problemów oraz wielu innych, można uniknąć przy korzystaniu z Squatty Potty®. Ten innowacyjny, podnóżek jest łatwy w użyciu i wysoce skuteczny w pozycjonowaniu okrężnicy do łatwego wypróżnienia.

W przeciwieństwie do innych urządzeń, Squatty Potty® pomaga w uzyskaniu pełnej pozycji kucznej nad toaletą, co daje postawę naturalnego przysiadu. Ponadto jest ergonomiczny, wygodny, wytrzymały i niedrogi.